EL direktiiv ja ehitusseaduse muudatus

Lähtuvalt EL direktiivile nr 2018/844 hakkas alates 10.03.2021 kehtima ehituseadustiku muudatus uutele või oluliselt rekonstrueeritavate elamutele ja mitteelamutele (ärihooned, haiglad, hotellid jne), mille parkimisalal on rohkem kui 10 kohta.  Juhtmetaristu tuleb paigaldada vähemalt iga viie parklakoha kohta ja elektriauto laadimispunkt minimaalselt ühele parkimiskohale.

Olemasolevad mitteelamud, mille teenindamiseks on ette nähtud rohkem kui 20 parkimiskohta, tuleb vähemalt ühele parkimiskohale paigaldada laadimispunkt enne 01.01.2025.

Kes on meie klient?

  • Kontori- ja äripindade omanikud
  • Autoparkide omanikud
  • Korteriühistud ja korterelamud
  • Kinnisvaraarendajad
  • Automüüjad
  • Hotellid ja restoranid

Kontori ja äripindade omanikud
Keskmine Eesti inimene veedab 8 tundi tööl, 8 tundi kodus ja 8 tundi magades. Elektrumi abiga jõuad sobivaima laadimislahenduseni nii tööl kui ka kodus.
Elektriautode laadimisvõimaluse loomine annab selge lisaväärtuse ettevõttele, mis hoolib oma töötajatest ja klientidest.

Autoparkide omanikud
Kui ettevõte omab või  plaanib osta elektriautosid, siis on vaja välja ehitada ka laadimistaristu. Elektrum aitab laadimistaristu loomisel ja valib lahenduse, mis võimaldab täiendava võrguliitumise kuluta korraga rohkem autosid laadida.

Autoparkla haldamine nõuab laadimisvajaduste väljaselgitamist, et teha plaan ja määrata võimalus valikutest. Elektrum loob lahenduse vastavalt vajadustele ja laadimiste sagedusele. Nii paraneb oluliselt autode  kasutamise efektiivsus.

Korteriühistud ja korterelamud
Uute ja olulistelt rekonstrueeritavate elamute puhul tuleb juhtmetaristu paigaldada igale parkimiskohale, et majaelanikul oleks võimalik oma elektriauto jaoks laadija paigaldada.
Elektrum saab aidata parima laadimislahenduse loomisel.

Kinnisvaraarendajad
Kuna autosid pargitakse keskmiselt 6–14 tundi nii tööl kui ka kodus, siis on tõhus seda aega elektriauto laadimiseks kasutada. Kinnisvaraarendaja jaoks parandab elektriautode laadimislahenduse integreerimine uude või olemasolevasse hoonesse hoone kasumlikkust, energiatõhusust ja võimalust teenida koostöös Elektrumiga elektriautode laadimisteenuse osutamisest lisatulu. Äripindadel on ettevõtete jaoks autode laadimiseteenus mugav ja läbipaistev. See võimaldab kerge vaevaga arvutada iga töötaja ja kontorikülalise laadimisteenuse maksumuse ja korraldada vajadusel ka arvelduse.

Automüüjad
Elektriautod hõlmavad aasta-aastalt aina suuremat turuosa ja tulevik on kindlasti elektriline autotööstuses. Automüüjad loovad elektriautode transformatsiooni ja saavad pakkuda teadmisi ja lahendusi tulevastele elektriautoomanikele. Julgustame kõiki automüüjaid tegema koostööd laadimise täisteenusi pakkuvate ettevõtetega.

Hotellid ja restoranid
Hotellid ja restoranid võivad elektriautot omavaid kliente rõõmustada oma parklates tõhusate ja kvaliteetsete laadimisteenustega.


Elektrum saab abiks olla sobiva laadimislahenduse leidmisel ja paigaldamisel, et klient saaks meeldiva laadimiskogemuse.

Soovin rohkem infot elektriautode laadijate kohta

Vairāk sadaļu