Kuidas ma tean, kas minu maja sobib päikeseenergia tootmiseks?

Mida rohkem päikesevalgust maja saab, seda sobivam on see päikeseenergia tootmiseks. Seega on oluline, et maja ei seisaks varjulises kohas, näiteks puude või kõrgete hoonete vahel. Samuti, et katuse kalle oleks lõuna, kagu või edela poole.

Millist elektrijaama valida?

Päikeseelektrijaama ehitamisel on kõige olulisem kriteerium võimsus. Jaama suurima tasuvuse saavutamiseks tuleks valida sellise suurusega jaam mis katab ära kohapealse tarbimise. Elektrijaama võimsuse arvutamisel on võimalik tugineda Eesti päikeseelektrijaamade keskmisele elektrienergia kogusele ─ 1000 kWh aastas 1 kW elektrijaamast. Seega, kui Teie maja tarbib aastas 7800 kWh, oleks Teil vaja 7,8 kW elektrijaama. Võib ehitada ka suurema päikesejaama. Sellisel juhul müüakse ülejääv elekter võrku tagasi.

Mida sisaldab päikeseelektrijaama komplekt?

Päikeseelektrijaama komplekt sisaldab päikesepaneele, inverterit, kaableid ja kinnitusraame.

Milliste tootjate seadmeid paigaldame?

Elektrum teeb koostööd kvaliteedilt juhtivate tootjatega. Päikesepaneelid oleme valinud maailma ühelt juhtivamalt paneelide tootjalt ─ Canadian Solar, inverterite puhul eelistame ABB-Fimeri, Kostali ja Sungrow toodangut. Paigaldusraamistike korral eelistame samuti kvaliteetseid Euroopa tootjate materjale. 

Milliseid garantiisid pakume?

Päikesepaneelidel on 10-aastane garantii tootmisdefektide vastu ja 25-aastane garantii 80%-lise päikesepaneelide efektiivsusele. Inverterile kehtib 5-aastane garantii. Paigaldustöödele kehtib 2-aastane garantii.

Mis on kahesuunaline arvestus?

Kahesuunaline arvestus mõõdab võrgust tarbitud ja võrku antud elektrienergiat. Võrgust võetakse elektrit vaid juhul, kui toodetud elektrist ei piisa tarbimise katmiseks. Võrku antakse oma tarbimisest üle jääv energia. Võrgust võetud ja võrku antud energiakoguseid mõõdab võrguettevõtja, kellega on tootja sõlminud võrgulepingu.

Kuidas elektrijaam pilvisel päeval töötab?

Pilvisel päeval toodab päikeseelektrijaam samuti elektrit, aga vähem, kui päikselisel päeval. 

Millist hooldust vajab päikeseelektrijaam?

Päikeseelektrijaamad ei vaja palju hooldust. Kuna paneelid ei sisalda pöörlevaid ega muul moel liikuvaid osi, on ainus nõutav regulaarne hooldus kontrollida, kas päikesemoodulid on puhtad, tolmu- või õietolmuvabad ega kaetud lehtede või lumega. Praktikas näeme, et see on väga harva vajalik. Kui kaldenurk on tasapinna suhtes suurem kui 10 kraadi, puhastab paneele vihm. Kui päikesepaneelid on paigaldatud hoone juurde, millele kehtib käidukorralduse nõue, on ka päikeseelektrijaam käidukorraldusse hõlmatud.

Kas Elektrum ehitab päikeseelektrijaamu kortermajadele?

Jah

Kui kaua päikeseelektrijaam end ära tasub?

Päikeseelektrijaama tasuvus oleneb päikeseenergia seadmetest, katuse tüübist, kaldenurgast ja hetkelisest elektritarbimisest. Õigesti valitud päikeseenergiajaama tasuvusaeg ulatub umbes 10-15 aastani ja riigi toetuse abil umbes 6−12 aastani. Üldiselt on tasuvusaeg suurema võimsusega päikesejaamal lühem, kuna paigalduskulu kilovati (kW) kohta on madalam.

Kas päikeseelektrijaamad toodavad ka talvel?

Talvel toodavad päikeseelektrijaamad lühemate päevade tõttu vähem energiat, kuna päikeselisi päevi on vähem ja päevad on lühemad. Samas soodustab talvine jahe ilm päikesepaneelide tööd. 

Millise ala elektrijaam katusel hõivab?

Kaldkatusele ehitades − 1 kW kuni 6 ruutmeetrit

Lamekatusele ehitades − 1 kW alates 15 ruutmeetrist. 

Ei leidnud oma küsimusele vastust?

Võta meiega alloleva kontaktivormi kaudu ühendust ja vastame sulle esimesel võimalusel.

Soovin päikeseelektrijaama pakkumist

Teie poolt praegu esitatavaid isikuandmeid kasutame üksnes pöördumisele vastamiseks. Loe täpsemat teavet Elektrumi andmetöötluspõhimõtetest.

Vairāk sadaļu