Muuda oma kodu energiatarbimist ning säästa küttekuludelt!

soojuspump

Soojuspumbad on lihtne ja mugav viis, et muuta oma kodu energiatarbimist ning hoida kokku küttekuludelt. Õigesti valitud soojuspumbaga on võimalik säästa kuni 80% elektrikulust!

Miks valida soojuspump Elektrumist?

  • Elektrum on Eesti energiaefektiivsuse maastikul tegutsenud aastaid. Anname keskkonnasäästliku kütteviisi kasutamise võidukäiku oma kindla panuse;
  • Elektrumi tootevalikus on kvaliteetsed, tuntud ja Eestis enimmüüdavad soojuspumba mudelid;
  • Meil on  energiaefektiivsuse asjatundjad ja kogenud paigaldajad;
  • Meie kõik soojuspumpade hinnad sisaldavad paigaldust. Väljakutsel saartele lisandub transpordi hind.

Elektrumi järelmaksu intress 0%, lepingutasu 0€, esimene sissemaks 15%, periood kuni 36 kuud.

Võimaldame ümber lülituda 100% taastuvenergial põhinevale elektripaketile Roheline Klõps. Elektrumiga astud sammu keskkonnahoidlikuma eluviisi poole! 

Vali teenused ühest kohast ning naudi ühisarve mõnusid!

Soojuspumba kontaktivorm

Täitke väljad ja võtame Teiega peatselt ühendust

Õhksoojuspump

Soojuspumbad on seadmed, mis kasutavad väikest energiakogust soojuse liigutamiseks ühest kohast teise. Neid saab kasutada nii kodu kütmiseks kui ka jahutamiseks. Talvel võtab soojuspump välisõhust/pinnasest soojust ja kasutab seda kodu soojendamiseks. Suvel toimub protsess vastupidi ja soojuspump liigutab soojuse teie kodust välisõhku.

Soojuspumba kasutamise eelis on see, et see on palju odavam kui kütta hoonet elektri või viimasel ajal kallinenud gaasiga. Tänapäevased soojuspumbad on kõrge kasuteguriga - seda ka madalate välistemperatuuride juures.

 

Soojuspumpade eelis on ka see, et nad suudavad ühest seadmest nii kütta kui ka jahutada. See võib säästa raha kahe eraldi süsteemi paigaldamise ja hooldamise kuludelt.

Soojuspumpasid on kolme peamist tüüpi: õhk-õhk soojuspumbad, õhk-vesi soojuspumbad ja maasoojuspumbad.

Õhk-õhk soojuspumbad on kõige levinum soojuspumba tüüp, mis koosneb sise- ja välisosast. Nad edastavad soojust välisõhu ja teie kodu vahel, kus soojuspumba siseosa kaudu puhutakse sooja õhku siseruumi.

Õhk-vesi soojuspumbad töötavad sarnaselt õhk-õhk soojuspumbaga, kuid põhiline erinevus on see, et välisõhu soojus antakse edasi küttevee (näiteks radiaatoritesse) ja tarbevee soojendamiseks.

Maasoojuspumbad edastavad soojust teie kodu ja maapinna vahel. Maasoojuspumbad on tõhusamad kui õhksoojuspumbad, kuid nende hind on kallim, sest lisanduvad maakontuuriga seotud kulud. 

Kui soovite oma küttekulusid vähendada või ahi-kütet vähem kasutada, siis tuleks kindlasti õhksoojuspump kasutusele võtta. Õhk-õhk soojuspumbad on kõige tõhusamad kui neid kasutatakse oma kodu olemasoleva kütte- ja jahutussüsteemi täiendamiseks.

 

Miks valida õhksoojuspump?

 

  • Õhk-õhk soojuspumbad sobivad hästi nii iseseisvaks küttelahenduseks kui lisaks olemasolevale küttele uutes ja vanades majades
  • Õhksoojuspumba kasutegur sõltub välisõhu temperatuurist, tavalise elektripõhise küttega võrreldes on õhk-õhk soojuspumpade elektrikulu kuni 80% soodsam
  • Õhksoojuspumbad on multifunktsionaalsed, aidates suvel maja jahedana hoida ja talvel ühtlast soojust tagada


 

Kuhu sobib õhk-õhk-soojuspump?

 

  • Õhk-õhk tüüpi soojuspumbad on sobivaks kütte ja/või jahutuse lahenduseks juhul, kui hoones puudub vesiküttesüsteem. 
  • Õhk-õhk soojuspumpa sobib valida lisakütteks, eeldusel et põhikütteks on näiteks elektri, ahju- või mõni muu kütteliik. 
  • Õhk-õhk soojuspump ei sobi põhikütteks kuna soojuse levik ei pruugi jõuda kõikidesse ruumidesse ühtlaselt. 
  • Kuna tehnoloogilise eripärane seadme küttevõimsus langeb koos välistemperatuuri langemisega, siis sõltuvalt valitud mudelis ei piisa õhksoojuspumba küttevõimsusest suuremate külmakraadidega.
  • Õhk-õhk soojuspump sobib kõige paremini avatud planeeringuga hoonetesse.

Kuidas oma õhksoojuspump valida?

Millest olenevad on õhksoojuspumpade hinnad?

 

Õhksoojuspumpade hinnad olenevad küttevõimsusest, mis on seotud  köetava ruumi suurusega, kasutegurist ja eri funktsioonidest (wifi-integreeritus, ülivaikne töörežiim, suvilarežiim). Elektrum aitab sobiva soojuspumba välja valida, kohale toimetada ja paigaldada. Õhksoojuspumpa ei pea korraga välja ostma - pakume erinevaid kuutasu võimalusi. Vali parim õhksoojuspump oma koju!

Milline on parim õhksoojuspump?

 

Õhksoojuspump ei pea tingimata olema kõige võimsam. Parim õhksoojuspump sobib võimsuse poolest sinu ruumi suuruse ja hoone soojapidavusega.

COP (coefficient of performance) on soojustegur, mis näitab, kui mitu korda annab soojuspump soojusenergiat võrreldes elektriküttega. Näiteks COP 4,5 tähendab, et soojuspump toodab 4 ja poolkorda rohkem soojusenergiat võrreldes elektril töötava küttega.

SCOP (seasonal coefficient of performance) on soojustegur, mis näitab soojuspumba efektiivsust kogu kütteperioodi vältel ehk toodetud soojusenergia suhet kulutatud energiasse. SCOP annab hea ülevaate soojuspumba võimekusest pikema perioodi vältel.

EER (energy efficiency ratio) on soojuspumba energiatõhususe näitaja jahutamise režiimis kindlal välisõhutemperatuuril.

 

Mis vahe on õhksoojuspumbal ja konditsioneeril?

 

Konditsioneer on jahutusseade, ning soojuspumbast tehniliselt erinev. Erinevalt soojuspumbast, võtab konditsioneer toas oleva õhu, töötleb selle endas jahedamaks ja lükkab tagasi tuppa. Soojuspump võtab jahutades toas oleva kuuma õhu ja suunab selle välja. Sellest ka konditsioneeri suurim tehniline erinevus. 

Konditsioneerid mõeldud ainult jahutamiseks, mitte kütmiseks. Soojuspump omab mõlemat funktsiooni. 

Soojuspumba kontaktivorm

Täitke väljad ja võtame Teiega peatselt ühendust

Vairāk sadaļu