Keskkonnahoidliku majandamise eeskuju – AS Bit

11. Juuli 2017
Tänapäeval on keskkonnahoid tähtsam kui ei kunagi varem ning olemasoleva säilitamine nõuab suurt tööd ja vaeva. Elektrumi üheks põhiväärtuseks on toetada keskkonnasäästlikke tegevusi, mis hõlmavad nii lõpptarbijate käitumist kui äriettevõtete mõtteviisi muutust.

Käesolevas uudiskirjas jätkame selliste Eestis tegutsevate ettevõtete tutvustamist, kes on võtnud eesmärgiks järgida keskkonnahoidliku majanduse põhimõtteid.

Seekord tutvustame ettevõtet AS Bit, mis tegutseb kaubamärgi Avita kirjastuse nime all. Ettevõtte põhitegevsualaks on õppematerjalide kirjastamine ning õpikute ja töövihikute loomine veebikeskkonda.

Areng ja laienemine.png

Kuidas saab ettevõte jälgida, et tegevused oleksid keskkonnasäästlikud?

„Iga firma saab kas või natukene toetada keskkonnasäästu. Näiteks me oleme alati kasutanud elektrienergiat säästlikult,“ selgitab AS Bit raamatupidaja Terje Randmäe. „Kui vähegi võimalik, siis pöörame uute seadmete soetamisele tähelepanu ka energiaklassile. Ja tööruumides kasutame päevasel ajal alati looduslikku valgust. Samuti kõikidel töötajatel on kohtvalgustid, milles põlevad LED lambid,“ räägib Terje Randmäe.

Miks AS Bit otsustas kasutada 100% taastuvenergial põhinevat elektripaketti Powered by Green?

AS Bit valis Powered by Green elektripaketi, mõeldes just keskkonna hoiule. „Kui iga inimene mõtleb keskkonnasäästlikult ja loodussõbralikult, siis on mingigi võimalus, et  looduse tasakaal säilib ka tulevikus. See oli ka meie põhjus, miks me valisime elektrimüüjaks Elektrumi ja 100% taastuvenergiaallikatest toodetud elektrienergia,“ selgitab AS Bit raamatupidaja.

AS Bit soovitab teistele ettevõtetele

Elektrum_Powered by green logo.png

AS Bit esindaja seletab: „Kindlasti soovitan ka teistel firmadel valida taastuvenergiast toodetud elektrienergia. Mida suurem hulk inimesi panustab loodushoiule, seda kiiremini jõuame punkti, kus taastumatu energiatootmine lõpeb.“

Powered by Green – 100% taastuvenergial põhinev toode

Elektrumi 100% taastuvenergial põhineva toote kaubamärgi POWERED BY GREEN  sertifikaat tõendab, et kogu äriühingu poolt ostetav elekter pärineb 100% taastuvatest energiaallikatest (mis on toodetud näiteks tuulest, veest, päikesest, biomassist) vastavalt Elektrituruseaduse kohaselt väljastatud päritolutunnistustele. Äriühing saab sertifikaati kasutada oma toodete ja teenuste turundamiseks omaenda klientidele ja koostööpartneritele.

Kui ettevõte soovib olla keskkonnateadlik ja panustada loodusvarade hoidmisesse tasub tal kindlasti ühendust võtta oma kliendihalduriga Elektrumis, kes nõustab energiatoodete valikul.