Kuidas kaitsta kodutehnikat elektrist põhjustatud kahjustuste eest?

03. Aug 2017
Käes on suve viimane kuu ja peagi on kohal ka tormine sügis. Üsna tavaline on suhtumine, et minuga pole varem midagi juhtunud ja ilmselt ei juhtu ka tulevikus. Aga kahjuks õnnetusi tuleb ikka ette, ka kodutehnikaga.

Kas olete kunagi mõelnud enne kodutehnika äraviskamist kontrollida, miks kodutehnika katki läks? Suurim kahjutekitaja meie igapäeva kodutehnika jaoks on elekter. Elektrikahju võib tekkida voolu kõikumisest, elektrikatkestustest, äikesest jne.

Elektrikatkestused ja voolukõikumised võivad tekkida mitmetel põhjustel: võrguettevõtte elektritööde käigus, loodusjõude tõttu, inimeste tahtliku tegevuse tulemusena, elektritarbija enda vale käitumise tagajärjena jne.

Elektrikatkestusest ja voolu kõikumisest võib tekkida üle- ja alavool, mis teeb kodutehnikale kahju. Seega soovitab Elektrum jälgida, mis teateid seoses elektritöödega võrguettevõte Teile saadab ning ja mida nad soovitavad Teil teha. Samuti tuleks tormi ajal olla tähelepanelik ning ohu korral ebavajalikud seadmed elektrivõrgust välja võtta. Tasub jälgida maja ümber toimuvat ja seda, kas sealne tegevus ei kahjusta Teie elukohta.

Kõige tähtsam on see, et maja vooluvõrk on kontrollitud ja pole ühtegi ohtlikult amortiseerunud osa elektrivõrgus. Kui on võimalik, siis vananenud osad tuleb esimesel võimalusel ära vahetada.

Elektrumi kliendid, kellel on kodutehnika kaitse elektri paketiga kaasas, ei pea muretsema kahjude pärast. Kui kodutehnika läheb elektri tõttu katki, tuleb Elektrumiga ühendust võtta. Me kontrollime, kas Teil on kodutehnika kaitsega pakett ja registreerime juhtumi If Kindlustuse jaoks. Nemad edastavad Teile juhendi, kuidas edasi toimetada. Kogu protsess on väga lihtne ja kiire. Täpsemalt kodutehnika kaitse kohta saab lugeda siit