7 müüti päikesepaneelidest

1. Eestis paistab päikest liiga vähe, et päikesepaneelidest kasu oleks

Tegelikult paistab Eestis päikest peaaegu sama palju kui Saksamaal: 850–1,200 h/aastas. Päikesepaneelidega toodetaval elektrikogusel pole sellega aga midagi pistmist – päikesepaneelid kasutavad elektri tootmiseks nähtavat valgust, seega toodavad nad elektrit ka pilvise ja vihmase ilmaga. Eesti jahedam kliima sobib päikeseenergia tootmiseks hästi – puhtam atmosfäär ja kevadine väiksem niiskushulk tagavad parima toodangu. Seetõttu ongi maikuu Eestis parima tootlusega.

2. Päikesepaneelid toodavad elektrit ainult päikesepaistelise ilmaga

Elektrumi Päikese Klõps komplektis olevad päikesepaneelid toodavad elektrit mitte ainult päikesepaistelise, vaid ka pilvise ilmaga. Nende tõhusus on aga päikesepaistelise ilmaga suurem.

3. Päikesepaneelide hooldamine on kallis ja aeganõudev

Päikesepaneelid ei vaja regulaarset hooldust, sest vihm peseb paneelidelt tolmu ning lumi valgub sulades paneelidelt alla, kui need soojaks lähevad. Loomulikult on soovi korral võimalik päikesepaneele regulaarselt hooldada ja pesta, kasutades selleks sobivaid puhastusvahendeid ja -materjale.

4. Päikesepaneele on raske paigaldada ja nende monteerimine maksab sama palju kui paneelid ise

Päikese Klõps paketi puhul pakub Elektrum kliendile täisteenust: paneelide ja inverteri paigaldamine on paneelikomplekti lõpphinna sees ning sellega ei kaasne lisakulutusi. Päikesepaneelid paigaldatakse keskmiselt 2–3 päeva jooksul pärast objektile tarnimist.

5. Paneelid rikuvad maja välimuse ja vigastavad katust

Tänaste keskkonnaprobleemide ning kaasnevate energiahindade järjepideva tõusu valguses on päikesepaneelide kasutamine aina levinum ning näitab majaomaniku keskkonnasäästlikku mõtlemist, seega annavad päikesepaneelid kinnisvarale lausa teatava staatuse. Katusele paigaldatud paneelid aitavad parandada hoone energiaklassi ja uutes hoonetes on see samm lähemale liginullenergia nõuete saavutamiseks. Elektrumi valikus on kahte sorti paneele sinaka tooniga polükristallpaneelid Value paketis ning Premium paketis  sisalduvad mustad monokristallpaneelid. Seega saab klient valida just enda hoonega paremini sobivama lahenduse. Loomulikult paigaldame soovi ning võimaluse korral paneele ka maapinnale.   

6. Tehnoloogiad on alles arendamisjärgus ja ei ole veel kuigi efektiivsed

Kuigi tehnoloogiad arenevad tõepoolest iga päevaga järjest kiiremini, jääb päikesepaneelide tööpõhimõte samaks. Päikesepaneelide tööiga on vähemalt 25 aastat, mille jooksul võib nende efektiivsus langeda 10–20%, kuid nad toodavad elektrit veel mitu aastat pärast selle aja möödumist. Tänaseks on tehnoloogia juba piisavalt arenenud ja tõhus tagamaks päikesepaneelide kasulikkuse ja tasuvuse.

 7. Päikesepaneelide paigaldamiseks vajalik dokumentide vormistamise protsess on pikk, keeruline ja aeganõudev

Elektrum tagab täisteenuse „võtmed-kätte“ põhimõttel: mitte ainult päikesepaneelide tarne ja paigaldamise kliendi asukohas, vaid ka kogu abi päikeseelektrijaama rajamisel kaasneva asjaajamisega ning finantseerimisel:

  • arvutame just Teie objektile sobiva suurusega süsteemi ning selle tootlikkuse

  • abistame paberimajandusega (liitumisel võrguettevõtjaga, kooskõlastuse saamisel kohalikult omavalitsuselt, taastuvenergia toetuse taotlemisel ning mikrotootja lepingu sõlmimisel)

  • toetame jaama käikuvõtmisel

  • vajadusel aitame finantseerida jaama rajamist Elektrumi intressivaba järelmaksuga kuni 5-aastaseks perioodiks  

Tagame oma klientidele enese toodetud elektri maksimaalse tarbimise, päikesepaneelide soetamise parima efektiivsuse ning võimalikult kiire paigaldamise. Päikese Klõps päikeseelektrijaama rajamise protsess, alates kliendilepingu sõlmimisest kuni paneelide paigaldamiseni, võtab aega kuni 3 kuud ja me hoiame klienti iga etapiga kursis ja pakume täielikku tuge.

Lugege Elektrum Päikeseenergia kohta