Millest sõltub elektrihind?

 

Elekter ei jõua tootjalt tarbijale koheselt. Elektritootjad toodavad elektrit elektrijaamades. Sealt tarnitakse see ülekande- ja jaotussüsteemidesse, kust energiat ostetakse. Seega sõltub elektrihinna struktuur otseselt tootjate ja levitajate kehtestatud hindadest.

Elektrienergia lõpphind tarbijatele kujuneb mitme komponendi koosmõjul:

  • Elektrienergia hinnast;
  • Võrgutasust;
  • Riiklikest maksudest (taastuvenergia tasu ja elektriaktsiis);
  • Käibemaksust.

Millist elektriostu lahendust valida?

Erinevatel ettevõtetel või korteriühistutel võivad olla erinevad elektrienergia ostmise vajadused. Vaadake üle ja hinnake, milline lahendus sobib kõige paremini just teie ettevõtte vajadustega.

 

  • Fikseeritud hind sobib klientidele, kes soovivad võtta väiksemat hinnariski ja kes planeerivad eelarvet pikemaks perioodiks. Fikseeritud hind tähendab, et tuleviku hinnakõikumised elektriturul teie ettevõtet ei mõjuta − maksate alati eelnevalt kokkulepitud kindlat fikseeritud hinda.
  • Börsihind pakub rohkem nii vabadust kui ka riske. Elektrienergia börsihinna määrab elektribörs, kus hinnad kujunevad iga tunni kohta. Selline hinnakujundus võib osutuda väga soodsaks, kuid võib teie ettevõttele põhjustada ka olulist kahju, kuna turuhinna muutumist on võimatu ette ennustada.
  • Kombineeritud hinnakujundus võtab arvesse nii fikseeritud kui ka börsihinda ning nende osakaalude suurused saab Elektrumi klient ise valida. Selline lahendus on kõige kasulikum siis, kui olete valmis oma ettevõtte tarbimist paindlikult kohandama.

 

Ükskõik millise elektrienergia ostulahenduse valite, soovitame valida elektri tarneallikateks taastuvenergial põhinevad tootmisviisid.

Rohelise vastutuse kohta loe edasi siit.

Võtke ühendust meie ärikliendihalduritega ning aitame valida teie ettevõttele või korteriühistule kõige sobivama elektrienergia ostmise lahenduse.

Soovin personaalset pakkumist

Täida väljad ja võtame Sinuga peatselt ühendust

Vairāk sadaļu