PRESSITEADE
Elektrum Eesti, 14.06.24
 

 

 

Elektrum Eesti suurendab investeeringuid taastuvenergiasse


Elektrum Eesti avas sel neljapäeval, 13. juunil Ida-Virumaal Lüganusel päikesepargi. Energiaettevõtte esimene suurem päikesepark on koguvõimsusega 7 MW, millele on
lähiaastatel oodata märkimisväärset lisa seoses Elektrum Eesti kasvuplaanidega.

Lüganuse päikesepargi avamine on esimene samm Elektrum Eesti suurematest plaanidest. „Taastuvenergia tootmise võimekus on ettevõttes tähtsal kohal ning oodata on olulist lisa nii päikese- kui tuuleenergia tootmisel. Plaanime taastuvenergia mahu kasvatada lähiaastatel
Eestis kuni 400 MW,“ kommenteeris Elektrum Eesti juhatuse liige Andrus Liivand.

Samuti on päikesepargi avamine Eestis märgiline Elektrumi omanikfirma Latvenergo jaoks. Läti energiakontserni Latvenergo plaanid näevad jõudsat taastuvenergia osakaalu kasvu Baltimaades. „Meil on ühtne turg ning ühendades jõud ja tehes ülebaltilist koostööd, saavutame meie kõigi jaoks nii vajaliku energiasõltumatuse. Hoiame liidripositsiooni Baltimaade energiaturul ning plaanime Eestis taastuvenergia mahu kasvatamiseks investeerida sel kümnendil pool miljardit eurot sobivate projektide korral,“ avaldas Elektrum Eesti juhatuse esimees Agnes Makk.

Vastavatud Lüganuse päikesepargi ehitustööd algasid eelmise aasta juulis ning selle ehitusmaksumus oli kokku ligikaudu 3 miljonit eurot. Päikeseelektrijaam koosneb 10 780 päikesepaneelist koguvõimsusega 7 megavatti ja toodab aastas ligikaudu 7000 MWh elektrit, kattes 1500 keskmise kodukliendi tarbimismahu. Lüganuse päikesepargi avamisüritusel andis Elektrum Eesti üle Eesti vanimale, 330-aastasele Lüganuse koolile toetuse 7000 eurot ehk 1 euro iga paigaldatud megavati kohta, et panustada noorte tehnoloogiaõppesse ja robootikaklassi kaasajastamisse.

Elektrum Eesti tegutseb siinsel turul juba 11 aastat ning hiljaaegu, juunis kasvatas ettevõte oma era- ja äriklientide mahtu poole võrra tänu eelmise aasta lõpus võidetud üldteenuse hankele. Üheks Elektrum Eesti oluliseks tegevussuunaks on elektriautode laadimisvõrgustiku haldamine. Elektrum Drive võrgustikus on hetkeseisuga 60 laadimiskohta ning sellele on oodata peagi mainimisväärt kasvu. „Koostöös Elektrumi partneritega plaanime aastaks 2030 jõuda tuhande laadimiskohani ja ainuüksi sel aastal investeerime laadimistaristu väljaarendamisse 17 miljoni eurot,“ lisas Makk.

Elektrum Eesti on energiamüügiga tegelev ettevõte, mis pakub lisaks elektrile klientidele ka maagaasi, päikeseenergiat ning Elektrum Drive kaubamärgi all elektriautode laadimislahendusi. Elektrum Eesti kuulub Latvenergo Gruppi, mis on Euroopa üks suuremaid ja Baltikumi kõige suurem energiatarnija ja rohelise energia tootja. Kontserni ettevõtted teenindavad Baltikumis kokku 800 000 klienti ja 60% kontserni energiatootmisest pärineb taastuvatest energiaallikatest.