Elektrum Eesti viis 26. augustil lõpuni Energiaturu Võrguehitus OÜ, SNL Energia 1 OÜ ja Baltic Energy System OÜ ettevõtete omandamise. Tehingu lõpuleviimine toimus Konkurentsiameti eelnenud nõusolekuga. 

Nimetatud ettevõtete juhatuse liikmena jätkab Kaspar Sari, kes ka edaspidi keskendub põhiäritegevuse kindlustamisele ning annab täiendavalt hoogu Elektrumi avalike elektriautolaadijate projekti käivitamisele Eestis, samuti uute tehnoloogiate ärivõimaluste leidmisele äriklientide segmendis (päikeseenergia PPA jm). Lisaks kuulub ettevõtete juhatusse veel Rauno Raav, Elektrum Eesti jurist. 

Omandatavate ettevõtete põhitegevuseks on elektrialajaamade ehitus, hooldamine ja rentimine koos kõige kaasnevaga, aidates ettevõtetel kokku hoida elektri liitumis- ja võrgukuludelt, suurendada või vähendada läbilaskevõimsust ning ehitada ümber olemasolevat elektriliitumist vastavalt muutuvatele vajadustele. Ettevõtete hallata on täna kokku 53 MW elektriliitumist, mida läbib aastas pea 80 GWh elektrienergiat.