Elektrumi päikesejaama loosis osalesid erakliendid, kes ostsid meilt päikeseenergiajaama ajavahemikul 01.04.2022 – 30.09.2022, mille auhinnaks oli 5000-eurone tagasiarvestus soetatud jaamalt.

Auhinna võitis Ragna Mölder Raplamaalt. Võitja enda sõnul pole Ta üle 20-ne euro kunagi võitnud.

Elektrumi meeskond õnnitleb võitjat nii jaama soetamise kui ka loosimängu võidu puhul!

Meil tekkis ka võimalus värsket võitjat usutleda...

 

Kuidas Teil tunne on?

Suur üllatus on siiani hinges. Noo mitte ei suuda uskuda, et ma nii suure võidu otsa sattusin. Ikka aeg-ajalt olen mõelnud igasuguste muude loosimiste osas, noo nende kus ma midagi võitnud ei ole, et need on pigem lihtsalt reklaamiks või liitujate meelitamiseks. Ma nüüd igaljuhul saan tõdeda, et maailmas on veel õiglaseid loosimisi - aitäh Elektrum!

Kui suur Teil tulevane päikesepark on?

Päikesepaneelide summaarne võimsus peaks tulema  8.1kW. 

Kuidas tuli Teil mõte osaleda Elektrumi päikeseenergiajaama loosis?

Loosis osalemine oli pigem väikseks lootuseks, sest raha pidi ju ikka välja käima.

Kas päikesepaneelide paigaldamine oli juba enne mõtteis ja loosi nägemine andis vaid hoogu juurde või otsustasitegi loosis osalemise nimel päikesepaneelid just Elektrumist soetada?

Päikesepaneelide paigaldamine ikka üht või teist viisi on mind kõnetanud. Aegade jooksul olen ise veidi teemat uurinud ja kõrva taha pannud aga eks mind on erinevate valikute tegemisel piisavalt palju nõustatatud ja suunatud ka. Kõige tugevama tõuke andis ikkagi pere toetus. Arvan, et loosita vast oleks ikkagi Elektrumist paneelid soetanud.

Kuidas protsess senini Teie jaoks olnud on?

Protsess on üldjoontes olnud suhteliselt lihtne. Mõned tähtajad on küll ajas muutunud pikemaks aga tänases maailma olukorras on see vast möödapääsmatu.

Kui peaksite uuesti tegema sama protsessi läbi, siis kas pöörduksite ikka Elektrumi poole? 

Paneele veel katusele pole saanud, aga tuginedes olemasolevale protsessi kogemusele võin ma küll kindlalt öelda, et Elektrumiga suhtlemine oli võrratult hea ja mugav. Ikka pöörduksin Elektrumi poole.

Mis on Teie tulevikuplaanid seoses jätkusuutliku elektrikasutamisega?

Kodus olen ikka oma energia tarbimist jälginud ja ebaefektiivseid seadmeid välja vahetanud või siis nende kasutust piiranud, nii rahalise kui ka energia jätkusuutlikkuse nimel. Ka otsus päikesepaneelide kasuks on suur samm. Tulevikus, kui salvestuse tehnoloogiad soodsamaks lähevad, võiks mõelda ka mõne päikeseenergia salvestamistehnoloogia peale... Igaljuhul tänaste hindade juures võiks ka öösel enda toodetud energiat saada kasutada. Küll jääb veel õhku küsimus, kas laialt levinud salvestustehnoloogiad, näiteks akud, on ikka maailma ressursse arvestades piisavalt efektiivsed ja jätkusuutlikud?