Aeg on meie kõige kallim vara ning seda saab tanklasse sõitmise või avalikus laadimispunktis ootamise arvelt märkimisväärselt kokku hoida.

Koostöös tootjate ja professionaalsete paigaldajatega on  Elektrumis välja töötatud laadimise täisteenus. See tähendab, et tööandja saab paigaldada äripinnale või korteriühistu parklasse laadimispunkti, mis on suunatud kasutamiseks ainult oma töötajatele, külalistele ja hoone elanikele. Laadimisprotsess on selliste võimaluste juures palju kättesaadavam, lihtsam ja mugavam ning laadimiseks kuluvat aega saab samaaegselt efektiivselt muudeks tegevusteks kasutada.

Lähtuvalt EL direktiivile nr 2018/844 hakkas alates 10.03.2021 kehtima ehituseadustiku muudatus uutele või oluliselt rekonstrueeritavate elamutele ja mitteelamutele (ärihooned, haiglad, hotellid jne), mille parkimisalal on rohkem kui 10 kohta. Selliste elamute puhul tuleb juhtmetaristu paigaldada igale parkimiskohale, et kõigil oleks võimalik oma elektriauto jaoks laadija paigaldada. Mitteelamute puhul tuleb juhtmetaristu paigaldada vähemalt igale viiendale ja elektriauto laadimispunkt minimaalselt ühele parkimiskohale.

Olemasolevad mitteelamud, mille teenindamiseks on ette nähtud rohkem kui 20 parkimiskohta, tuleb vähemalt ühele parkimiskohale paigaldada laadimistaristu enne 01.01.2025. See teeb äripindadele laadimispunkti paigaldamisprotsessi edaspidi väga lihtsaks.

3,5 aastat on üsna lühike periood ja Elektrum Eesti on valmis uutele või rekonstrueeritavatele elamutele ning rajatavatele või rajatud ärihoonetele pakkuma vastavaid elektriautode laadijaid ja teostama kohese professionaalse paigalduse.

Soovi korral on võimalus võtta kasutusele klientidele ja töötajatele eraldi kinnine maksesüsteem. Iga elektriauto omanik saab sellisel juhul RFID kaardi ning hiljem on võimalik tarkvara kaudu välja lugeda, mitu laadimist vastav isik on teinud ja kui pikalt laadinud. Võib lisada ka väikese lisatasu laadimisjaama enda eest, et makstud summa pikemas perspektiivis tagasi teenida. Omanik saab laadimise hinna ise määrata ja töötajatele või klientidele seda selliselt müüa.

Seaduses on öeldud, et juhtmetaristu tuleb paigaldada vähemalt igale viiendale parkimiskohale ja elektriauto laadimispunkt vähemalt ühele parkimiskohale, kui tegemist on mitteelamuga. Kasulik on luua sel juhul korraga juba mitmed laadimisvõimalused, sest järgmiste punktide paigaldamine on märksa väiksem kulu.

Miks tellida Elektrumist?

- Elektrumi tootevalikus on tuntud tootjate laadijad – ABB ja Enelion.

- Meil kogenud konsultandid ja paigaldajad.

- Pakume laadimise täisteenust ja finantseerimisel järelmaksu, mille lepingutasu on 0 €, intress 0%, esimene sissemaks 15% ja perioodiga kuni 36 kuud.

- Kõik ärikliendid tarbimisega kuni 100 MWh/aastas, kes soetavad laadija koos paigaldusega Elektrumist 2021. aasta jooksul, saavad järgneva 12 kuu jooksul osta roheenergiat tavaelektri hinnaga.

 

Kui oled mõelnud laadimisjaama soetamisele, siis küsi hinnapakkumist juba täna siit!

 

  • Mario Raestik
  • Tootearendusjuht – Elektriauto laadijad ja energiatõhususe lahendused