Päikeseelektrijaamade rajamine on jätkuvalt kuum teema ka 2021. aastal. Kes meist ei sooviks ise endale tasuta elektrit toota ja boonusena oma ökoloogilist jalajälge vähendada?

Päikesejaama saab asetada katusele või seadistada maapaigaldisena. On oluline, et paneelide jaoks jääks piisavalt ruumi ning varjud segama ei hakkaks, näiteks puud. Ühtlasi soovitame oma päikesejaam veidi üledimensioneerida ehk paigaldada suurem paneelide võimsus kui inverteril. Nii pikeneb inverteri tööaeg maksimaalsel võimsusel ning süsteem toodab rohkem energiat ka siis kui päikesekiirgus ei ole enam nii intensiivne. Selline lahendus on sobiv Eesti kliimaga.

Elektrum pakub mugavat võtmed kätte paketti. Koos kiire ja kliendisõbraliku teenindusega on võimalus Elektrumi intressivaba järelmaksu kasutada. Finantseeringu saab kuni viiele 5 aastale jaotada, esmane sissemaks on sellisel juhul vaid 15% ning lepingutasu 0 eurot.

Eelmisel aastal küll lõppes riiklik taastuvenergia toetus vana toetusskeemi järgi, kuid eraklientide puhul see väga suurt rolli ei mängigi. Nimelt saadi toetust vaid võrku müüdava osa pealt, mis omatarbimisest üle jäi. Kui ehitada enda tarbimisele vastav jaam, mis on õigesti dimensioneeritud, siis võrku suurt midagi ei jõua ning oma päikesejaamas toodetud tarbitud elekter on täiesti tasuta!

NB! Erakliendid, kes ostavad Elektrumist päikesejaama ajavahemikus 01.04.2021–30.09.2021 osalevad 5000 € väärtuses päikesejaama soodustuse loosis!  Loe lisaks siit.

Kui mõtled päikesejaama soetamisele, siis saada meile päring ja meie spetsialistid aitavad Sind kogu ostuprotsessi vältel. Kohe reageerides on võimalik veel terve suvi päikesest maksimaalne toodang kätte saada!

Emma Kask

Tootearendusjuht – päikeseenergia lahendused