Elektrum avas Balti riikide suurima laadimisvõrgustiku Elektrum Drive

Aastaks 2030 on Elektrum Drive laadimisvõrgustikus rohkem kui 3000 avalikku laadimispunkti 

Elektrum, Latvenergo tütarettevõte, avas Tallinnas Balti Jaama turu juures Balti riikide suurima elektriautode laadimisvõrgustiku. Laadimisvõrgustikus Elektrum Drive on 2030. aastaks planeeritud rajada rohkem kui 3000 laadimispunkti, millest ligi 1000 rajatakse Eestisse.
Käesoleval aastal on Eestis registreeritud elektrisõidukite oodatav koguarv ligikaudu 5700 elektriautot ning praegu rahuldab avalike laadimispunktide arv ka laadimisvajaduse. Elektrum vaatab tulevikku ja valmistub elektriautode arvu märgatavaks kasvuks meie tänavatel. Nii avatakse Tallinnas, Tartus ja Narvas 2024. aastal Elektrum Drive laadimisvõrgus kokku ligi 100 laadimispunkti. 2027. aastaks on Eestisse planeeritud rajada 500 laadimispunkti ning kümnendi lõpuks ligi 1000, samal ajal rajatakse Balti riikides kokku rohkem kui 3000 laadimispunkti.
Andrus Liivand, Elektrum Eesti juhatuse liige: “Kuigi elektrisõidukite arv ei ole hetkel absoluutarvudes suur, kasvab ta kiirenevas tempos ja peaks sellel kümnendil saavutama märkimisväärse taseme. See eeldab meie poolt laiaulatusliku elektrisõidukite laadimisvõrgu rajamist, samuti tekivad uued ärivormid, mis pakuvad lisaks elektromobiilsuse teenusele erinevaid lisateenuseid. Prognoosid näitavad, et 2025. aastal võib Eestis olla ligi 17 000 elektrisõidukit, 2030. aastal aga juba vähemalt 50 000 elektrisõidukit. Ühes elektromobiilsuse laienemisega laienevad ka laadimisvõimalused – 2030. aastaks on iga 10–15 elektriauto kohta vaja vähemalt ühte avalikku laadimisakohta kas kontori lähedal või kiiremaks laadimiseks maanteel sõites. Koduseid laadimispunkte võiks meie nägemusel aga olla vähemalt 40 000.”
Elektrum Eesti tütarettevõte Energiaturu Võrguehitus teeb üle kümne aasta koostööd Eesti suurima kaubanduskeskkondade arendaja Astri Grupiga, opereerides alajaamu ning kohalikku jaotusvõrku. 
Astri Grupi juhatuse liige, jätkusuutlikkusega tegelev Silver Hage räägib, et kui Elektrum tuli mõttega laiendada enda elektriautode laadimisvõrku ka Astri juurde, haarati mõttest kohe kinni. „Elektriautode laadimistaristu edendamine on oluline osa Astri Grupi rohestrateegiast. Praegu on meie keskuste ja turgude juures 27 laadimiskohta ning Elektrum Drive’i lisandumisel kasvab see number peagi 56ni. Meil on planeerimises sadu eri otstarbe ja kiirusega laadijaid klientidele, kontoritele, elamutele, kaubikutele. Laadijad on kinnisvaraarendajatele oluline mugavusteenus, millega tõmmata muidu tanklasse minevaid kliente enda juurde. Laadimise ajal saab klient süüa, sisseoste teha või muul moel aega veeta.“
Elektrumi emaettevõttel Latvenergol on elektrisõidukite laadimisvõrgu rajamise kogemus aastast 2011, mil ettevõte registreeris Lätis esimesed elektrisõidukid Fiat Fiorino Elettrico. 2019. aastal avati Lätis esimesed kommertskasutuses olevad laadimisjaamad Latvenergo kontserni kaubamärgi Elektrum Drive all, samuti plaaniti rajada laadimisjaamade võrgustik kogu Baltikumis ning pakkuda tulevikus ka muid elektromobiilsusega seotud tarbimistooteid. Latvenergo laadimisjaamade võrk on arendatud tagades kliendile nii kiire kui ka aeglase laadimisvõimaluse ning mugavaima kasutuskogemuse äpi ja maksesüsteemiga.
Elektrum Drive’i kasutatakse mobiilirakenduse ehk äpi vahendusel, millega saab  ostetud elektrienergia eest kohe tasuda. Rakendusega saab muuhulgas valida planeeritud laadimisaja pikkuse, et teised kasutajad näeksid, millal jaam on saadaval. Lisaks on võimalik planeerida teed laadimisjaamadeni, kasutades mobiilseadmes saadaolevaid navigatsiooniplatvorme, samuti ka tasuda kuupõhiselt.

Elektrum Eesti

Elektrum Eesti on energiamüügiga tegelev ettevõte, mis pakub klientidele lisaks elektrile ka maagaasi, päikeseenergiat, salvestus- ja küttelahendusi ning elektriautode laadimislahendusi Elektrum Drive kaubamärgi all. 
Elektrum Eesti kuulub Latvenergo Gruppi, mis on juhtivaid energiatarnijaid ja rohelise energia tootjaid Baltikumis. Kontserni ettevõtted teenindavad Baltikumis kokku 740 000 klienti ja 60% kontserni energiatootmisest pärineb taastuvatest energiaallikatest. Eestis tegutseb Elektrum alates 2007. aastast ning osutab teenuseid 44 000 kodu- ja äritarbijale.


Elektrum Drive’i äpid 
Google Play
AppStore
 
Lisainfo:
Viktor Laurmaa, Elektrum Eesti  äriarendusjuht Viktor.Laurmaa@elektrum.ee
Mario Einama, Elektrum Eesti elektromobiilsuse tootearendusjuht Mario.Einama@elektrum.ee