Pressiteade
13. märts 2023 


 

Elektrum Eesti pakub universaalteenusest 31% soodsamat uut elektripaketti
Elektrumi uus fikseeritud hinnaga elektripakett KALJUKINDEL klõps! Elektrum pakub Eesti kodutarbijatele uut soodsat elektripaketti, mis on kehtivast Universaalteenuse hinnast 31% soodsam.

Universaalteenuse käivitamisega eelmise aasta oktoobris andis riik olulise signaali, et tarbijaid ei jäeta kasvavate energiahindade muredega üksi. Universaalteenuse ja kõikidele vabaturu elektripakettide tarbijatele kompenseerib riik kuni 31. märtsini  tarbitud elektrienergia hinnalt 5 senti/kWh (käibemaksuta), tingimusel, et tarbija maksab ise 8 senti/kWh (käibemaksuta). Kuigi aprillist alates riigi kompensatsioon kaob, on see siiski ennast õigustanud ja aidanud tarbijaid väga kõrgete elektrihindadega perioodil, eriti eelmise aasta 4. kvartalis. 

„Tänaseks on elektriturg taas oluliselt muutunud ning Universaalteenuse hind ei ole kodutarbijale enam kõige soodsam lahendus,“ ütles Elektrum Eesti OÜ juhatuse esimees Andrus Liivand.

Vabaturu elektripakettidest on tarbijal põhimõtteliselt võimalik valida Nord Pool börsihinnaga ja fikseeritud hinnaga lahenduste vahel. 

Andrus Liivand: „Börsihindade puhul on kasulik meeles pidada, et ainus hind millele saab kindel olla, on minevikus kehtinud hind ning tuleviku hindade osas on endiselt mitmeid muutujaid, mille kohta on keeruline anda täpsemaid hinnanguid: ilmastikuolud, reaalselt kättesaadav taastuvenergia tootmisressurss, majanduskeskond, maagaasi hind ja gaasimahutite täituvus Euroopas eelolevaks talveks, geopoliitilised arengud jne. Oma tarbimise juhtimiseks ja suunamiseks odavamatele tundidele sobib aga börsihinnaga pakett endiselt kõige paremini.” 

Tutvustame kahte alternatiivset fikseeritud hinnaga Elektrumi elektripaketti: 

Elektrumi kõige uuem elektripakett Kaljukindel klõps on uudne lahendus neile kodutarbijatele, kes eelistaksid lühemaajalist hinna fikseerimist, kuid ei taha elektrihindade jälgimisega tegeleda iga kuu või iga tund (börsihinnaga paketi puhul). 

Kaljukindel klõps annab tarbijale hinnakindluse 1 kalendrikvartaliks (3 kuuks), hinnalaeks on Universaalteenuse hind ning lisaks sisaldab pakett laialdast kindlustuskaitset elektriliste kodumasinate rikete korral ja koduabi teenustele (elektriku, santehniku, lukksepa, ehitusmehe teenus)*.

Pakett on tähtajatu lepinguperioodiga, esimese 3 kuu hind on 13,62 senti/kWh (mis on 31% soodsam Uninersaalteenuse hinnast) ning kuutasu erihinnaga vaid 1,85 eurot. Järgmise kvartali hind avaldatakse hiljemalt 14 päeva enne eelmise kvartali lõppu lepingulistele klientidele Elektrumi iseteeninduses. Lisaks, paketil puudub lepingu lõpetamise tasu ning lepingut on võimalik lõpetada igal hetkel. 

Hea kindluse tagab ka meie 6-kuuline fikseeritud elektripakett Väike klõps, mis on samuti katkestamistasuta. Tähtajalise lepinguperioodiga paketi Väike klõps (6 kuud) aprillikuu algusega sõlmitud lepingu hind on 14,43 senti/kWh ja kuutasu 1,85 eurot. 

Kõige kiirem viis elektrilepingut sõlmida või paketti vahetada on teha seda Elektrumi Iseteeninduses

*Kindlustusandja on IF Kindlustus. 

Elektrum Eesti OÜ on juhtivaid elektrienergia jaemüüjaid Eestis, mis tegutseb kõikides kliendisegmentides. Ettevõte kuulub Latvenergo gruppi, mis on üks juhtivaid energiatarnijaid ja rohelise energia tootjaid Baltikumis. Kontserni ettevõtted teenindavad Baltikumis kokku 744 000 klienti ja kontserni energiatootmisest 60% pärineb taastuvatest energiaallikatest. Elektrumi eesmärgiks on anda ühiskonnale kasvuenergiat. Meie ülesanne on hoolitseda oma klientide tänaste vajaduste eest, võttes samas arvesse mõju tulevastele põlvkondadele. Edendame energiatööstuse arengut, pakkudes sõbralikke, uuenduslikke ja jätkusuutlikke lahendusi.