• Emma Kask
  • Tootearendusjuht (päikeseenergia lahendused)

 

PPA-lepinguga ehitatud päikesejaamad (ingl Power Purchase Agreement) on ärimudel, mille järgi Elektrum sõlmib kliendiga elektrienergia müügilepingu. Lepingujärgselt ehitab Elektrum päikesejaama kliendi kinnistule või hoone katusele ja müüb elektrienergiat kliendile madalama hinnaga kui võrgust ostes.

Pooled lepivad omavahel kokku, et elekter on kogu lepinguperioodi jooksul fikseeritud hinnaga. Lepingu pikkuseks saab olema 10-20 aastat, mille jooksul klient ostab oma kinnistul toodetud päikeseenergiat. Lepingu lõppedes saab klient päikesejaama omanikuks ning edaspidi tarbib toodetud energiat tasuta.

Miks peaks PPA-d ettevõte küsima?

  1. 1. PPA lepinguga kindlustate end elektrihindade suurte kõikumise vastu pikaks ajaks;
  2. 2. Saate päikesejaama omanikuks ilma sentigi investeerimata;
  3. 3. Tarbite rohelist ja puhast elektrienergiat.

PPA puhul kliendi investeering päikesejaama on 0 €, sest ehitus- ja hoolduskulud on Elektrumi kanda. Ei ole vaja maksta lepingutasu, kuutasu ega muid varjatud tasusid. Muretseda ei ole vaja ka mittetöötamisega seotud riskide pärast, sest töökorda seadmise kulud on Elektrumi ülesanne. PPA-tüüpi finantseerimisskeem sobib neile, kes ei soovi ise jaama ehitamisega, opereerimisega ja investeeringu katmisega tegeleda.

Samuti on sellist tüüpi päikesepaneelid hea võimalus neile, kes ei soovi sõltuda elektribörsihindadest, sest tehingu sõlmimisel lepitakse kokku hind, millega klient saab kogu jaamas toodetud elektrit osta. Jaam on ehitatud endale tootmiseks ja see tagab parimate komponentide kasutamise ja ehituskvaliteedi.

Keskkonnasäästlikumatele lahendustele üleminek survestab meid maailmas aina rohkem ja päikeseenergia kasutamine on olnud taastuvenergia üheks tähtsaimaks lüliks. PPA otsemüügi leping on kogu maailmas aina enam kasutatav meetod päikesejaama rajamiseks, sest lepingujärgse elektrienergia fikseeritud hind tuleb odavam kui börsihinnaga ostetud elekter. Lisaks tekib sääst ka võrgutasude arvelt.

Elekter ei kao kuhugi – tarbimine tõuseb ja järelikult ka sellega seotud kulud. Leiame koos Teie ettevõtte jaoks kõige sobivama lahenduse! Võtke meie päikeseenergia spetsialistidega ühendust siin.