Millele võiks äriklient või ka korteriühistu edaspidi tähelepanu pöörata, kui mõtted on päikeseelektrijaama rajamise poole liikunud? Elektrum pakub kahte erinevat lahendust!

Null omainvesteeringuga lahendus

Populaarsust on kogunud PPA-tüüpi jaamad (ingl Power Purchase Agreement), kus päikeseelektrijaam rajatakse hoone katusele või selle juurde, kuid investeeringu- ning hoolduskulud katab Elektrum. Klient ostab kokkulepitud hinnaga ja perioodil seal jaamas toodetud elektrit. PPA-tüüpi finantseerimisskeem sobib neile, kes ei soovi ise jaama ehitamisega, opereerimisega ja investeeringu katmisega tegeleda.

Investeerin ise

Klassikaline päikesejaama ost eeldab kliendilt kogu omafinantseeringu olemasolu.  Jaama omanikuks ja haldajaks saab klient koheselt. Elektrum tarnib „võtmed kätte“ päikeseelektrijaama, mis hõlmab kõiki materjale, paigaldust ja paberimajandust kuni võrku ühendamiseni.

Elektrumi päikese PPA

 1. - Investeering on Elektrumi kanda. Lepingutasusid, kuutasusid ja muid obskuurseid kulusid ei kaasne.
 2. - Jaama hooldab ja hoiab käigus Elektrum, sh võtab enda kanda jaama mittetöötamisega seotud riskid ja töökorda seadmise kulud.
 3. - Kliendiga on kokkulepitud fikseeritud hind, millega klient kogu jaamas toodetud elektrit ostab.
 4. - Klient saab jaama omanikuks pärast kokkulepitud perioodi lõppu (10 – 20 aastat)
 5. - Jaam on ehitatud endale tootmiseks, mis tagab parimate komponentide kasutamise ja ehituskvaliteedi.

Päikeseelektrijaama ise ehitamine ja omamine

 1. - Investeering on tarbija kanda.
 2. - Jaama hooldab ja hoiab käigus Klient, sh võtab enda kanda jaama mittetöötamisega seotud riskid ja töökorda seadmise kulud.
 3. - Kliendi jaoks sõltub jaama tasuvus elektri hinnast börsil ja jaama töökindlusest.
 4. - Klient on jaama omanik koheselt.
 5. - Jaam on ehitatud müügiks.

Leiame koos Teie ettevõtte või korteriühistu jaoks kõige sobivama lahenduse! Võtke meie päikeseenergia spetsialistidega ühendust siin.

 • Emma Kask
 • Tootearendusjuht - päikeseenergia lahendused