Alates 1. oktoobrist 2021 kompenseerib Eesti riik kõikide tarbijate võrguteenuse kulud 50% ulatuses. Kompenseeritav periood kestab esialgsetel andmetel kuni 2022. aasta märtsikuuni.

„Elektrihinna tõus puudutab paratamatult meid kõiki, nii kodutarbijaid kui ka ettevõtteid. Et järsult kasvanud elektriarved rahakotile ootamatult suureks koormaks ei osutuks, toetab riik olukorra leevendamiseks kõiki elektritarbijaid võrguteenuse kulu osalise katmisega,” ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Võrguteenuse vähendamisega leevendatakse hinnatõusu mõju kõikidele tarbijatele. Loe täpsemalt siit: elektrilevi.ee/vorgutasu.

Soodustuse saamiseks ei pea tarbijad ise omalt poolt midagi tegema. Elektrilevi võrguteenuse piirkonda kuuluvatel Elektrumi eraklientide arvetel on soodustus kajastatud juba alates novembrikuust ehk oktoobrikuu eest laekub ühisarve juba poole väiksema võrguteenuse tasuga. Soodustus ei lisandu aktsiisi ja taastuvenergia tasude osale.

Võrgutasude kompenseerimise toetus on toodud Elektrumi elektriarvetel võrguteenuse all ning arvestatud maha elektri edastamine päev, öö ja kuutasu summa pealt. Lõplik soodustuse summa kajastub real "riigipoolne võrgutasu hüvitis 50%".

Otsusest saab lugeda rohkem  Majandus ja Kommunikatsiooniministeeriumi kodulehelt: mkm.ee/et/uudised/riik-toetab-koiki-tarbijaid-elektriarvete-tasumisel.